Dantų protezavimas

Dantų protezavimas – tai pažeistų dantų atstatymas ir/ar formos, spalvos, struktūros koregavimas bendradarbiaujant su dantų technikų laboratorija, o joje pagamintos restauracijos yra labai patvarios ir ilgaamžiškos, todėl jei yra prarasta daug danties audinio, nulūžęs dantis, nėra danties ar kelių dantų, tuos defektus galima sėkmingai atstatyti vainikėliais, tiltais ar implantais.
Dantų netekimas dažnai sukelia fizinių (kramtymo sutrikimai, virškinimo sistemos sutrikimai, įvairūs tarties sutrikimai) ir psichologinių (nepasitikėjimas savimi) problemų. Todėl protezavimo pasirinkimas – viena iš galimybių toliau džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu.
Pacientai gali nesibaiminti dėl protezinių dantų išvaizdos ir kokybės, kadangi šiuolaikinėmis medicinos priemonėmis pagaminami dantų pakaitai visiškai nesiskiria nuo natūralių dantų. Jie yra patvarūs ir estetiški. Dantų protezavimas atliekamas pagal individualius paciento poreikius.
 
Dantų protezavimo būdai

Metalo keramikos protezai.
Ypatingai patvari protezavimo technika, kadangi protezo pagrindinis komponentas gaminamas iš metalo, kuris padengiamas Jūsų dantų atspalvio porceliano sluoksniu. Tokiais protezais galima protezuoti pavienius dantis ir didelius dantų eilių defektus. Tokie protezai atrodo gražiai ir funkcionuoja gerai.
Bemetalės keramikos protezai.
Dantų protezai gaminami iš porceliano (neturi metalinio karkaso). Dažniausiai siūlomas būdas protezuojant priekinius dantis, kadangi pasižymi estetiškumu.
 
Cirkonio (Zro2) keramikos protezai.
Tai itin estetiški ir labai tvirti protezai. Jų pagrindą sudaro cirkonio oksido karkasas. Jis lengvas ir tvirtas, natūralios danties spalvos, todėl uždėjus keramikos apdailą, atrodo labai natūraliai. Tokiu būdu užtikrinama estetika ir tvirta vainikėlio konstrukcija. Ji naudojama tiek šoninių tiek priekinių dantų, pavienių ir didelių dantų defektų atstatymui. Tvirtumu toks protezas lenkia bemetalės keramikos restauracijas.
 
Protezavimas ant implantų.
Atliekamas protezą tvirtinant prie implanto, kuris atstoja danties šaknį. Ant implanto dedama protezinė atrama, kuri gali būti metalinė arba cirkonio oksido estetinė atrama. Tai priklauso nuo to, kokį protezavimo būdą pasirenka pacientas: protezavimą metalo keramika ar protezavimą bemetale keramika.
 
Lanko atraminiai protezai.
Šie protezai yra gaminami liejimo būdu ir turi specialią konstrukciją. Lanko atraminiai protezai (biugeliai) siūlomi pacientams, kurie sutinka nešioti išimamą protezą, kurių likę sveiki dantys yra tvirti, nepažeisti periodontologinių ligų ar ėduonies. Šis protezas prie sveikų paciento dantų tvirtinamas kabliuku ir užraktų sistema, kuri suteikia pacientui komfortabilumą kalbant ir kramtant, protezas nejuda ir išlieka stabilus.
 
Pilnos ir dalinės plokštelės.
Dalinės plokštelės yra gaminamos kai burnoje trūksta vieno ar kelių dantų. Prie likusių dantų plokštelė yra tvirtinama kabliukais (dažniausiai metaliniais). Tai pagerina protezo stabilumą burnoje.
Viršutinio žandikaulio plokštelės turi bazę, kuri dengia gomurį, bei plastmasinius dantukus vietoje tų, kurių trūksta jūsų burnoje.
Anksčiau plokštelių pagrindas tradiciškai buvo kietas, tačiau dabar yra gaminamos plokštelės minkštu, elastingu pagrindu. Jos yra estetiškesnės (neturi metalinių kabliukų) bei yra patogesnės burnoje.
Bedančių žandikaulių protezavimas. Įsukus bent porą implantų galima gaminti plokšteles fiksuotas prie implantų. Tai stipriai pagerina protezo stabilumą kramtant, bei laikomumą burnoje.