Endodontija

Endodontija tapo viena svarbiausių odontologijos šakų. Naudojant naujus metodus ir medžiagas, dantys šalinami vis rečiau.
Išvertus iš Graikų kalbos žodis endodontija susideda iš žodžių:  endo (vidus) and odons (dantis), taigi endodontija apima tai kas yra danties viduje: danties pulpa ir šaknų kanalai. Kanaluose ir pulpoje išsidėstę nervai arteriolės ir venulės. Endodontinio gydymo metu visi šie audiniai turi būti pašalinti. Nepilnas audinių pašalinimas ir kokybiskas kanalo užpildymas yra pagrindinė dantų tamsėjimo priežastis.
Kodėl reikia gydyti dantų šaknies kanalus?
Danties nervą negrįžtamai gali pažeisti kariesas ar trauma, o tada sutrinka jo kraujotaka, prasideda mikrobų sukeltas uždegimas, todėl. Jūs jaučiate skausmą. Kartais tokie dantys patamsėja. Sugydę šaknies kanalą ir pašalinę iš ten infekciją, apsaugosite dantį nuo tolesnio gedimo. Procedūros metu gydytojas su specialiais instrumentais valo šaknies kanalą, daro ne mažiau kaip dvi rentgeno nuotraukas, o išvalytą šaknies kanalą užpildo specialiai tam skirta plombavimo medžiaga. Kartais tenka papildomai gerti priešuždegiminius vaistus ar antibiotikus. Kanalų gydymui jums gali prireikti ne vieno apsilankymo, tai apsprendžia danties šaknų skaičius ir uždegimo sunkumas.
Gydymo tikslas:
Dantų šaknų kanalų gydymo tikslas - Pilnai išvalyti infekuotus danties pulpos ir kanalo audinius. Saugų ir efektyvų dantų kanalų gydymą sąlygoja puiki aparatūra - elektroninis šaknies viršūnės ieškiklis, rengenas ir aukšta gydytojų kvalifikacija. Prietaisų dėka šiuolaikinė endodontija pasiekė, kad lenkti, siauri, sunkiai praeinami dantų kanalai nebėra kliūtis siekiant išsaugoti infekcijos pažeistą dantį. Naudojant rentgeno nuotraukas galima iškarto įvertinti gydymo eigą ir kokybę. Naudojant radioviziografą galime iškart pamatyti rezultat kompiuterio ekrane. Mūsų klinikoje naudojama skaitmenine rentgeno sistema, kurios spinduliavimo doze už įprasto rentgeno aparato mažesne 10 kartų.