Ortodontinis gydymas

Jūsų (ar Jūsų vaikų) pieniniai dantys iškrito per anksti? Teko pašalinti vieną ar daugiau pieninių dantų? Ilgai nedygsta (nedygo) nuolatiniai dantys? Dantys išdygę netaisyklingai, yra susigrūdę? Viršutiniai arba apatiniai dantys stipriai atsikišę? Sunku atsikąsti, kramtyti maistą? Dažnai įsikandat į lūpas ar skruostą?
Jeigu Jūsų atsakymai į klausimus yra teigiami - užsiregistruokite gydytojo ortodonto konsultacijai

Netaisyklingas sąkandis - dažna ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų problema. Ir ne tik estetinė - kreivi dantys yra didesnių problemų dalis: jie trukdo kramtyti, apsunkina valymą, gali lemti žandikaulio sąnario sutrikimus. Sąkandis yra taisyklingas, kai viršutinis ir apatinis dantų lankai yra lygūs, viršutiniai dantys dengia apatinius, dantys gerai kontaktuoja tarpusavyje.

Ortodontinis gydymas – tai netaisyklingo sąkandžio ir kreivų dantų koregavimas. Ortodontinį gydymą reikėtų pradėti kuo anksčiau. Priklausomai nuo situacijos, gydymo trukmė svyruoja nuo 0,5 iki 2 metų. Tai palyginti trumpas laiko tarpas, atsižvelgiant į tai, kad gydymo rezultatas išlieka visam gyvenimui.


Ortodontinis gydymas nuimamais ortodontiniais aparatais

Ortodontinis gydymas vaikams veiksmingiausias 10 - 13 metų amžiuje. Kol žandikauliai dar formuojasi, netaisyklingą sąkandį įmanoma koreguoti nuimamais ortodontiniais apartais. Be dantų plokštelės vaikų sąkandžio gydymui gali būti naudojami ir kiti nuimami ortodontiniai aparatai: treniruokliai, funkciniai aparatai, lūpos atstūmėjai ir kiti. Kai nuimami aparatai neveiksmingi – netaisyklingą sąkandį tenka gydyti breketų sistema (kabėmis). Gydymą breketais vaikams geriausia pradėti kuomet visi nuolatiniai dantys jau sudygę.


Ortodontinis gydymas breketais (dantų kabėmis)


Vyresniame amžiuje arba, kai sąkandžio anomalija labai didelė, gydymas nuimamais aparatais neveiksmingas.
Breketai (kabės) - efektyviausias būdas pasiekti norimą ilgalaikį rezultatą. Breketų sistema efektyvi atstatant tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų sąkandį. Sveikos dantenos ir nepažeisti dantys yra svarbiausia sąlyga norint pradėti netaisyklingo sąkandžio koregavimą breketais. Neretai ortodontinis gydymas yra sudedamoji gydymo plano dalis - dantys tiesinami siekiant atstatyti deformuotą dantų lanką prieš implantaciją ar protezavimą.