Paslaugos

Terapinis dantų gydymas – tai neinvazinis profilaktinių ir gydymo priemonių taikymas, dažniau vadinamas plombavimu

Procedūros metu pašalinami ėduonies pažeisti audiniai ir atliekamas kruopštus danties plombavimas, siekiant atkurti jo funkciją ir estetinį vaizdą. Mūsų specialistai pasirūpins, kad procedūros metu jaustumėtės kuo patogiau, o pacientui pageidaujant, bus taikoma vietinė nejautra, kol specialistas išvalys pažeistą danties ertmę ir ją užplombuos. Laiku atlikus terapinį gydymą, išsaugomi dantys ir išvengiama tolesnių komplikacijų. 

Ilgai nedygsta nuolatiniai dantys? Dantys išdygę netaisyklingai? Viršutiniai arba apatiniai dantys stipriai atsikišę? Sunku atsikąsti, kramtyti maistą? Dažnai įsikandate į lūpas ar skruostą? Jeigu kuris nors atsakymas į klausimą yra teigiamas – užsiregistruokite gydytojo ortodonto konsultacijai.

Netaisyklingas sąkandis – dažna ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų problema – kreivi dantys yra didesnių problemų dalis: jie trukdo kramtyti, apsunkina valymą, gali lemti žandikaulio sąnario sutrikimus. Sąkandis yra taisyklingas, kai viršutinis ir apatinis dantų lankai yra lygūs, viršutiniai dantys dengia apatinius, o dantys gerai kontaktuoja tarpusavyje.

Ortodontinis gydymas – tai netaisyklingo sąkandžio ir kreivų dantų koregavimas. Ortodontinį gydymą reikėtų pradėti kuo anksčiau. Priklausomai nuo situacijos, gydymo trukmė vidutiniškai svyruoja nuo 0,5 iki 2 metų.

Ortodontinis gydymas nuimamais ortodontiniais aparatais – veiksmingiausias 10 – 13 metų amžiuje. Kol žandikauliai dar formuojasi, netaisyklingą sąkandį įmanoma koreguoti nuimamais ortodontiniais apartais. Be dantų plokštelės vaikų sąkandžio gydymui gali būti naudojami ir kiti nuimami ortodontiniai aparatai: treniruokliai, funkciniai aparatai, lūpos atstūmėjai ir kiti. Kai nuimami aparatai neveiksmingi – netaisyklingą sąkandį tenka gydyti breketų sistema. Gydymą breketais vaikams geriausia pradėti kuomet visi nuolatiniai dantys jau sudygę.

Ortodontinis gydymas breketais (dantų kabėmis) – efektyviausias būdas pasiekti norimą ilgalaikį rezultatą. Breketų sistema efektyvi atstatant tiek vaikų, tiek suaugusiųjų sąkandį. Sveikos dantenos ir nepažeisti dantys yra svarbiausia sąlyga norint pradėti netaisyklingo sąkandžio koregavimą breketais. Neretai ortodontinis gydymas yra sudedamoji gydymo plano dalis – dantys tiesinami siekiant atstatyti deformuotą dantų lanką prieš implantaciją ar protezavimą.

Endodontija apima tai, kas yra danties viduje: danties pulpa ir šaknų kanalai. Danties nervą negrįžtamai gali pažeisti kariesas ar trauma, o tada sutrinka jo kraujotaka, prasideda mikrobų sukeltas uždegimas, todėl jaučiamas skausmas, kartais dantys patamsėja. Sugydžius šaknies kanalą ir pašalinus infekciją, dantis apsaugomas nuo tolesnio gedimo. Procedūros metu specialiais instrumentais valomas šaknies kanalas, užpildomas specialiai tam skirta plombavimo medžiaga. Kanalų gydymui gali prireikti ne vieno apsilankymo, tai priklauso nuo uždegimo sunkumo ir gydomų dantų skaičiaus.

Dantų šalinimas – tai įprasta ir nesudėtinga procedūra, atliekama dėl stiprių karieso pažeidimų, suirusio danties vainiko, skilusio ar lūžusio danties, netaisyklingo sąkandžio ar danties padėties, aplinkinių audinių ligų, neišdygusio danties ar kitų komplikacijų.

Protinių dantų šalinimas – kai protiniai dantys yra nefunkcionalūs, pažeisti ėduonies, sukelia uždegimus ar pakenkia šalia esantiems dantims ir sąkandžiui, būtina juos pašalinti. Protinio danties šalinimas atliekamas nejautroje, todėl pacientas nejaučia diskomforto. Vėliau žaizdą galim skaudėti, geriami vaistai nuo skausmo, paskirti gydytojo. Gali būti jaučiamas diskomfortas, tinimas, ribotas išsižiojimas, rijimo sunkumai ir retai – lūpų bei smakro odos aptirpimas. Visa tai yra laikini ir normalūs pojūčiai.

Retinuoti dantys – tai dėl įvairių priežasčių neišdygę dantys. Dažniausiai retinuoti būna protiniai, viršutiniai iltiniai, apatiniai prieškrūminiai ir papildomai susiformavę dantys. Jų šalinimas būtinas dėl netaisyklingos padėties arba lenktų šaknų. Prieš procedūrą daroma rentgeno nuotrauka, kurioje matoma danties ir aplinkinių struktūrų būklė bei šaknų padėtis. Diagnostika leidžia gydytojui tiksliai suplanuoti operaciją, įvertinti galimas rizikas ir informuoti apie jas pacientą.

Atraumatinis danties šalinimas – šiuo būdu siekiama pagrindinio tikslo – pašalinti dantį taip, kad būtų išsaugoti aplink esantys audiniai, nepažeistos dantenos. Dėl šios priežasties visa procedūra – danties išjudinimas, dalijimas ir smulkių fragmentų pašalinimas – atliekama mažesniais instrumentais. Alveolės dažniausiai užsiuvamos. Atraumatinis danties šalinimas pasirenkamas tuomet, kai planuojama implantacija ar protezavimas, ypač srityje, kurioje estetika užima svarbią vietą. Gydyta vieta greičiau gyja, pasitaiko mažiau komplikacijų, o nemalonūs pojūčiai pacientui būna daug mažesni.

Alveolitas – uždegimas, kuris atsiranda po danties traukimo, kai kaulinėje vietoje, kur buvo danties šaknis, nesusidaro krešulys. Šis uždegimas pasireiškia vidutiniu arba stipriu skausmu, dažnai nenumalšinamu vaistais, tvinkčiojimu, nemaloniu skoniu burnoje ir blogu burnos kvapu. Alveolitą sukelia infekcija, kuri patenka į alveolę – vietą, kur buvo danties šaknis. Po operacijos alveolė užsipildo krauju, kuris sukreša ir sudaro biologinį barjerą. Jei krešulys nesusiformuoja arba išnyksta, infekcija plinta alveolėje, sukeldama uždegimą. Gydant alveolitą, odontologas praskalauja probleminę vietą antiseptiniu tirpalu, pašalina maisto likučius, skatina kraujo tekėjimą ir dezinfekuoja.

Dantų protezavimas – tai pažeistų dantų atstatymas ir/ar formos, spalvos, struktūros koregavimas bendradarbiaujant su dantų technikų laboratorija. Laboratorijoje pagamintos restauracijos yra patvarios ir ilgaamžiškos, todėl, jei yra prarasta daug danties audinio, nulūžęs dantis, nėra danties ar kelių dantų, tuos defektus galima sėkmingai atstatyti vainikėliais, tiltais ar implantais. Pacientai gali nesibaiminti dėl protezinių dantų išvaizdos ir kokybės, kadangi šiuolaikinėmis medicinos priemonėmis pagaminami dantų pakaitai visiškai nesiskiria nuo natūralių dantų. Dantų protezavimas atliekamas pagal individualius paciento poreikius

Metalo keramikos protezai – ypač patvari protezavimo technika, kadangi protezo pagrindinis komponentas gaminamas iš metalo, kuris padengiamas paciento danties atspalvio porceliano sluoksniu. Tokiais protezais galima protezuoti pavienius dantis ir didelius dantų eilių defektus.

Bemetalės keramikos protezai – dantų protezai gaminami iš porceliano (neturi metalinio karkaso). Dažniausiai siūlomas būdas protezuojant priekinius dantis, kadangi pasižymi estetiškumu.
 
Cirkonio (Zro2) keramikos protezai – tai itin estetiški ir labai tvirti protezai, kurių pagrindą sudaro cirkonio oksido karkasas. Jis lengvas ir tvirtas, natūralios danties spalvos, todėl uždėjus keramikos apdailą, atrodo labai natūraliai. Tokiu būdu užtikrinama estetika ir tvirta vainikėlio konstrukcija. Tvirtumu toks protezas yra pranašesnis už bemetalės keramikos restauracijas.
 
Protezavimas ant implantų – protezas tvirtinamas ant implanto, atstojantis danties šaknį. Ant implanto dedama protezinė atrama, kuri gali būti metalinė arba cirkonio oksido, priklausomai nuo to, kokį protezavimo būdą pasirenka pacientas.
 
Lanko atraminiai protezai – šie protezai yra gaminami liejimo būdu ir turi specialią konstrukciją. Lanko atraminiai protezai siūlomi pacientams, kurie sutinka nešioti išimamą protezą, kurių likę sveiki dantys yra tvirti, nepažeisti periodontologinių ligų ar ėduonies. Šis protezas prie sveikų paciento dantų tvirtinamas kabliuku ir užraktų sistema, kuri suteikia pacientui patogumą kalbant ir kramtant, protezas nejuda ir išlieka stabilus.
 
Plokštelės – gaminamos, kai burnoje trūksta vieno ar kelių dantų. Prie likusių dantų plokštelė yra tvirtinama kabliukais, pagerinant protezo stabilumą burnoje.
Viršutinio žandikaulio plokštelės turi bazę, kuri dengia gomurį, bei plastmasinius dantukus vietoje tų, kurių trūksta paciento burnoje.
Anksčiau plokštelių pagrindas tradiciškai buvo kietas, tačiau dabar yra gaminamos plokštelės minkštu, elastingu pagrindu. Jos yra estetiškesnės (neturi metalinių kabliukų) bei patogesnės burnoje.

Profesionali burnos higiena – neskausminga ir efektyvi procedūra, padedanti išlaikyti sveikus ir gražius dantis. Ji atliekama kas 6 mėnesius, siekiant užkirsti kelią dantų ir dantenų ligoms bei anksti aptikti problemas, kad būtų išvengta sudėtingo gydymo. Procedūros metu pašalinamos dantų apnašos ir akmenys, užkertant kelią dantenų uždegimui ir periodontitui.  Burnos higienistas taip pat pateikia rekomendacijas dantų priežiūrai namuose, nes tinkama priežiūra padeda išvengti problemų. Reguliari higiena apsaugo nuo dantų netekimo dėl uždegimo ar kaulo nykimo, ypač jei turite dantų implantų.

Dantų balinimas kapomis – tai paprastas ir efektyvus būdas balinti dantis namuose. Pradžioje gydytojo kabinete pagaminamos individualios balinimo kapos, pagal paciento viršutinio ir apatinio žandikaulio atspaudus. Jos atiduodamos kartu su balinimo gelio ir naudojimo instrukcija. Dantų balinimo gelis įšvirškiamas į kapą, uždedamas ant dantų. Danties struktūra nesikeičia, tik šviesėja. Dantų balinimas kapomis nebalina plombų bei protezuotų dantų.

Ofisinis dantų balinimas – dantenos padengiamos specialia apsaugine medžiaga, ant dantų užtepamas balinimo gelis ir aktyvinama diodine šviesa, kuri pasiekia giliuosius danties sluoksnius ir juos nubalina. Balinimo rezultatas kiekvienam pacientui yra individualus ir priklauso nuo daug veiksnių – įgimto atspalvio, emalio ir jo storio, amžiaus, seilių struktūros, dantų gyvybingumo, asmeninių higienos, mitybos, žalingų įpročių ir kita. Negalima balinti dantų su nusidėvėjusiu emaliu, esant dantenų uždegimui, periodontitui. Reikia žinoti, kad plombos, vainikėliai nebala, tad po balinimo gali tekti keisti arba koreguoti.

Dentalinė rentgenogramašioje nuotraukoje matomi vienas ar keli dantys ir apie juos esantis kaulas. Tai saugus ir tikslus metodas, taikomas visose odontologijos srityse, leidžiantis įvertinti dantų būklę, diagnozuoti dantų ir periodonto ligas, kontroliuoti gydymo eigą ir atliktą gydymą. 

Panoraminė rentgenograma (ortopantomograma) – mūsų klinikoje atliekama paslauga leidžia matyti bendrą visų dantų ir žandikaulių vaizdą, kurio reikia norint atlikti kompleksinį odontologinį gydymą (dantų implantaciją, retinuotų dantų traukimą ar kitas chirurgines intervencijas, dantų protezavimą bei ortodontinį gydymą).

Mūsų klinikoje laukiamas kiekvienas pacientas, nepriklausomai nuo amžiaus, todėl patyrę specialistai pasiruošę užtikrinti kokybę ne tik suaugusiems, bet ir vaikams.